Ze starého nové a krásné

29.05.2020

Když jsem začala s výrobou kabelek, chtěla jsem použít materiál, který bude recyklovaný. Chtěla jsem z něčeho starého udělat něco pěkného nového. Dlouho jsem hledala ten pravý. Na trhu je spousta firem, které recyklují textil na špagáty. Většinou je špagát nestejně široký a to se pak odráží na kvalitě finálního výrobku.

Objevila jsem skvělý materiál, který mi vyhovuje po všech stránkách. Jsou to 100% recyklované bavlněné šňůry od firmy BOBBINY. Jsou příjemné na dotek a nabídka barev je úžasná.

Přiblížím vám proces vzniku jejich recyklovaných špagátů. Textilní odpad získaný ze skládky a zbytky z výroby pocházející z celého světa, se sváží k výrobci nití do Evropy. Odpad je tříděn podle barvy a poté rozdrcen na malé kousky.


Továrna vytvoří barvu, smícháním různých množství rozdrcené bavlny, aby získal dokonalý odstín a vytvoří nit. Tímto způsobem se v procesu nepoužívá žádná voda ani chemická barviva. Celý proces je ekologické a zdraví nezávadný.

Tyto recyklované nitě pak splétají a stáčí na šňůry přímo ve své továrně firma BOBBINY.
Je to rodinná společnost, kterou provozují Aleksandra a Tomasz. Je vidět, že svou práci milují. Každou chvilku přináší nové a nové barvy materiálů. Ani kousek z jejich výroby nepřijde nazmar. Všechny zbytky šňůr i špagátů z jejich produkce rozdávají místním dílnám, kde je lze stále nějakým způsobem využít.

Moc bych chtěla poděkovat Olze, která se se mnou podělila o proces výroby.

Bobbiny mám moc ráda a dává mi smysl z nich tvořit. Protože i vy pak můžete jít po městě a být na sebe hrdá, že máte kabelku, která je recyklovaná a přitom vypadá fantasticky.