JAPAMALY

27.09.2020

Co jsou zač a odkud jsou?

Japamala (džapamála) nebo mála je šňůrka s navlečenými korálky, která se používá při meditacích či modlitbách. Záleží na tom, co je pro nás to pravé. Zjednodušeně se dá říct, že mála je vlastně náhrdelník.

Její původ není přesně známý. První zmínky jsou z doby příchodu Budhismu.

Poprvé byla rozpoznána na obrázku Bodhisattva (člověka na cestě k probuzení, poznání, nirváně) Hodně se používá při duchovní praxi v Hinduismu, Jainismu, Sikhismu a Budhismu. Další obdobou je i nám více známý růženec. Většinou jsou Japamaly zobrazeny v ruce při praxi, než zavěšené na krku. Díky své jednoduché kráse jsou dnes velmi oblíbené jako krásný módní doplněk s velkým duchovním přesahem.

K čemu jsou korálky

Jejich hlavní část tvoří 108 korálků. Každý jednotlivý korálek je pro nás takovým malým počítadlem. Jeden korálek je jedno odříkání naší mantry/modlitby. Tím se naše myšlenky soustředí na to podstatné a neutečou k počítání. 

Dochází ke zklidnění naší mysli, zmírňuje se úzkost, prohlubuje se dech a ztrácíme se v přítomnosti. Mantry jsou většinou opakovány po stovkách nebo dokonce i po tisících. Musím se přiznat, že k takovému mistrovství jsem ještě nedospěla.

Kolik korálků mají

Počet korálků v málách se už po staletí nemění. Vychází ze 108 stavů mysli. Nepostradatelnou součástí každé mály je takzvaný guru korálek (korálek učitele). Ten představuje moudrost, klid a prázdnotu. Většinou je jiného rozměru, materiálu nebo barvy. 

Pokud je vícero opakování manter, přes tento hlavní korálek se nepřejíždí. Jen se u něj změní směr a pokračuje se dále. Občas se používají 3 extra korálky, které málu rozdělí na 27, 54 a 81 korálků. Tím mála dostane celkem 112 korálků (108 normálních, 1 guru a 3 odělovací).

Japa Mála - Radost

Tvá mysl je klidná, jsi v bezpečí a můžeš s radostí tvořit svůj svět. Japa Mála je nádherný pomocník k meditaci. Pomůže ti ztišit tvou mysl a soustředit se jen na to co potřebuješ. Zklidnit dech, odříkat a procítit věty, prostě jen být a nechat se nést přítomností... 4 korálky z bílého korálu. Tyto čtyři korálky v mých Málách znázorňují cykličnost, nejen tu naši ženskou, ale i tu která se odehrává kolem nás. Celkem 108 korálků objímá jeden z křišťálu a velký z rudrakshi. Citrín - má nádhernou hřejivou barvu slunečních paprsků - dodává nám vnitřní klid, pocit bezpečí, svěžesti a úplného zdraví - překonává strach a nespokojenost -pomůže rozvíjet naši kreativitu a projasňuje mysl Rudraksha - bojuje proti projevům stresu, proti vysokému tlaku a depresi - zvyšuje výkonnost a dodává energii už pár hodin po kontaktu s pokožkou - má zázračnou spirituální sílu a působí jako ochrana proti negativismu - posiluje vnitřní klid a mír. Bílý Korál - je kamenem intuice, představivosti a logických úvah - pomáhá navodit vnitřní klid, eliminovat negativní myšlenky a stres a poznat sebe sama. Korálky jsou navlečené na hedvábné šňůře.

1 321,00 Kč

Klíčenka Macramé

Pomůže ti najít klíče, ozdobí tvou kabelku nebo batůžek. Nebo s ní uděláš radost kamarádce. Je to jen na tobě. Materiál: kovovkroužek, 100% recyklovaná  bavlněná šňůra Barva: smetanová s nádechem do žluta Délka včetně kroužku k zavěšení cca 20cm Poznámka: Barevnost se může lišit v závislosti na zobrazovacím médiu. Jedná se o ruční práci, proto je každý kus originál a může se nepatrně lišit rozměry. Jedná se o dekorační předmět, není to hračka.

90,00 Kč 140,00 Kč

Klíčenka Macramé

Pomůže ti najít klíče, ozdobí tvou kabelku nebo batůžek. Nebo s ní uděláš radost kamarádce. Je to jen na tobě. Materiál: kovovkroužek, 100% recyklovaná  bavlněná šňůra Barva: hořčicová Délka včetně kroužku k zavěšení cca 20cm Poznámka: Barevnost se může lišit v závislosti na zobrazovacím médiu. Jedná se o ruční práci, proto je každý kus originál a může se nepatrně lišit rozměry. Jedná se o dekorační předmět, není to hračka.

90,00 Kč 140,00 Kč

Klíčenka Macramé

Pomůže ti najít klíče, ozdobí tvou kabelku nebo batůžek. Nebo s ní uděláš radost kamarádce. Je to jen na tobě. Materiál: kovová karabinka, 100% recyklovaná  bavlněná šňůra Barva: smetanová Délka včetně karabinky k zavěšení cca 19cm Poznámka: Barevnost se může lišit v závislosti na zobrazovacím médiu. Jedná se o ruční práci, proto je každý kus originál a může se nepatrně lišit rozměry. Jedná se o dekorační předmět, není to hračka.

90,00 Kč 140,00 Kč

Klíčenka Macramé

Pomůže ti najít klíče, ozdobí tvou kabelku nebo batůžek. Nebo s ní uděláš radost kamarádce. Je to jen na tobě. Materiál: kovová karabinka, 100% recyklovaná  bavlněná šňůra Barva: fuchsiová Délka včetně karabinky k zavěšení cca 19cm Poznámka: Barevnost se může lišit v závislosti na zobrazovacím médiu. Jedná se o ruční práci, proto je každý kus originál a může se nepatrně lišit rozměry. Jedná se o dekorační předmět, není to hračka.

90,00 Kč 140,00 Kč

Klíčenka Macramé

Pomůže ti najít klíče, ozdobí tvou kabelku nebo batůžek. Nebo s ní uděláš radost kamarádce. Je to jen na tobě. Materiál: kovová karabinka, 100% recyklovaná  bavlněná šňůra Barva: kapučíno Délka včetně karabinky k zavěšení cca 21cm Poznámka: Barevnost se může lišit v závislosti na zobrazovacím médiu. Jedná se o ruční práci, proto je každý kus originál a může se nepatrně lišit rozměry. Jedná se o dekorační předmět, není to hračka.

90,00 Kč 140,00 Kč

Klíčenka Macramé - fluorid

Pomůže ti najít klíče, ozdobí tvou kabelku nebo batůžek. Nebo s ní uděláš radost kamarádce. Je to jen na tobě. Klíčenku zdobí fluorit. Materiál: kovová karabinka, 100% recyklovaná  bavlněná šňůra Barva: smetanová Délka včetně karabinky k zavěšení cca 19 cm Poznámka: Barevnost se může lišit v závislosti na zobrazovacím médiu. Jedná se o ruční práci, proto je každý kus originál a může se nepatrně lišit rozměry. Jedná se o dekorační předmět, není to hračka.

120,00 Kč 170,00 Kč

Náramek křišťál a omega cast

Elegantně řešený náramek z chirurgické oceli a křišťálu se stahovacím zapínáním. Uprostřed je bílý přívěšek. Křišťál - je nejúčinnější léčivý krystal na světě - ochraňuje před vším zlým a negativním - zvyšuje naše duchovní síly a stává se zrcadlem naší duše - posiluje imunitu - pomáhá sebezdokonalení, povzbuzuje psychiku a samostatnost - představuje sílu, ochranu, meditaci, harmonii a léčení

290,00 Kč

Dárkový poukaz

Chceš udělat radost, ale těžko se ti vybírá konkrétní věc? S dárkovým poukazem se trefíš přímo do černého. Obdarovaná si vybere to, po čem její srdce touží. Dáš jí Vánoční dárek, který udělá skutečnou radost. Vyber si hodnotu poukazu. Každý poukaz bude mýt svůj speciální unikátní kód. Poukaz ti pošlu na e-mail ihned po připsání platby na účet. Poukaz není směnný za peníze. Jeho platnost je do 31.3.2022

Cena od 300,00 Kč

Náušnice selenit, avanturín

Náušnice ze selenitu a avanturínu. Komponenty z chirurgické oceli. Avanturín zelený - je kamenem štěstí, přináší prosperitu a majetek - posiluje rozhodovací schopnosti a stimuluje řídící vlastnosti - povzbuzuje komunikaci a pomáhá jasně vyjadřovat myšlenky - uklidňuje, navozuje klidný a ničím nerušený spánek - působí na odstranění chuti na cigarety a přejídání - přináší vitalitu unaveným svalům a celému organismu - zvyšuje tvořivost a produktivitu netradičních řešení - brání vzniku alergií Selenit - upevňuje nás v našem vnitřním klidu a míru - pomáhá nám posílit komunikaci s duchovními průvodci - zvyšuje naše telepatické schopnosti - pomáhá nám, když jsme rozladění a přicházíme o svou vnitřní rovnováhu - je naším učitelem jak nejlépe proniknout do problému a uklidnit náš vnitřní chaos. Korálky z minerálů o průměru 8mm jsou navlečené na afroháčku se silikonovou zarážkou. Veškeré komponenty jsou z chirurgické oceli, tudíž jsou vhodné i pro alergiky na kov.

140,00 Kč

Náušnice obsidián, růženín

Náušnice z obsidiánu a růženínu. Komponenty z chirurgické oceli. Obsidián - ochraňuje svého nositele před negativními vlivy - pokud je jeho síla směřována pro dobré věci, nejlépe pro dobro nejen svého majitele, ale pro veřejné blaho, může přinést opravdu výrazné změny k lepšímu - vynáší na povrch pravdu a všechny nevyřešené problémy, pak je možné se jich zbavit a netrápit již jimi svou mysl - ochraňuje před magickými útoky, zlem a negativitou - podporuje víru ve vlastní schopnosti, aktivuje logické myšlení Růženín - je známý jako kámen lásky - prohlubuje přátelství - rozvíjí duševní tvořivost a oživuje fantazii - pomáhá při neurózách a stavech úzkosti - nesmělým pomáhá projevit skrývané city - dává sílu odpouštět Korálky z minerálů o průměru 4 a 6mm jsou navlečené na afroháčku se silikonovou zarážkou. Veškeré komponenty jsou z chirurgické oceli, tudíž jsou vhodné i pro alergiky na kov.

140,00 Kč

Náušnice křišťál

Náušnice z křišťálu. Komponenty z chirurgické oceli. Křišťál je nejúčinnější léčivý krystal na světě - ochraňuje před vším zlým a negativním - zvyšuje naše duchovní síly a stává se zrcadlem naší duše - posiluje imunitu - pomáhá sebezdokonalení, povzbuzuje psychiku a samostatnost - představuje sílu, ochranu, meditaci, harmonii a léčení Korálky na afroháčku se silikonovou zarážkou. Veškeré komponenty jsou z chirurgické oceli, tudíž jsou vhodné i pro alergiky na kov.

140,00 Kč

Řetízek - selenit

Když toužíš po klidu. Selenit - upevňuje nás v našem vnitřním klidu a míru - pomáhá nám posílit komunikaci s duchovními průvodci - zvyšuje naše telepatické schopnosti - pomáhá nám, když jsme rozladění a přicházíme o svou vnitřní rovnováhu - je naším učitelem jak nejlépe proniknout do problému a uklidnit náš vnitřní chaos. Materiál: - řetízek z nerezové oceli - přívěšek ze selenitu Délka cca 49cm Poznámka: - Barevnost se může lišit v závislosti na zobrazovacím médiu. - Jedná se o ruční práci, proto je každý kus originál a může se nepatrně lišit rozměry.  - Působení minerálů na zdraví není lékařsky podložena.

290,00 Kč

Řetízek - korál

Když toužíš žít naplno. Korál - je organická zkamenělina - posiluje naši vášeň, lásku a spojení s Matkou Zemí - přináší vnitřní mír, sílu a pochopení - symbolizuje štěstí a radost - pomáhá užít si život naplno Materiál: - řetízek z nerezové oceli - přívěšek z korálu Délka cca 49cm Poznámka: - Barevnost se může lišit v závislosti na zobrazovacím médiu. - Jedná se o ruční práci, proto je každý kus originál a může se nepatrně lišit rozměry.  - Působení minerálů na zdraví není lékařsky podložena.

290,00 Kč

Řetízek - Křišťál

Když potřebuješ být silná, odvážná a v rovnováze. Křišťál - je nejúčinnější léčivý krystal na světě - ochraňuje před vším zlým a negativním - zvyšuje naše duchovní síly a stává se zrcadlem naší duše - posiluje imunitu - pomáhá sebezdokonalení, povzbuzuje psychiku a samostatnost - představuje sílu, ochranu, meditaci, harmonii a léčení Materiál: - řetízek z nerezové oceli - přívěšek z křišťálu Délka cca 49cm Poznámka: - Barevnost se může lišit v závislosti na zobrazovacím médiu. - Jedná se o ruční práci, proto je každý kus originál a může se nepatrně lišit rozměry.  - Působení minerálů na zdraví není lékařsky podložena.

290,00 Kč

Řetízek - aqua aura

Když potřebuješ zpomalit. Křišťál aqua aura - pomůže ti zpomalit a zvolnit - dovolí ti pustit vše špatné - uvolňuje vyjadřovací schopnosti Materiál:  - řetízek z chirurgické oceli - přívěšek korálků křišťálu aqua qura Délka cca 49cm Poznámka: - Barevnost se může lišit v závislosti na zobrazovacím médiu. - Jedná se o ruční práci, proto je každý kus originál a může se nepatrně lišit rozměry.  - Působení minerálů na zdraví není lékařsky podložena.

290,00 Kč

Vonná svíčka - Klid - čajová

Celý dlouhý den máš za sebou. Stále se ti nedaří vypnout hlavu. Přestat myslet na to co bylo, co musíš. Vůně téhle sojové svíčky ti pomůže zpomalit, zklidnit a relaxovat. Pohladí tě po duši. Vůně na nás působí nevědomky každou minutu našeho života. Všechny vzpomínky mají svou vůni, všechny pocity také.  Svíčka je vyrobená ze sojového vosku, bavlněného knotu. Do svíčky přidávám esenciální oleje tak, aby svíčky nesly jemnou vůni.  Svíčka voní levandulí a tajnou přísadou. Zdobí ji sušená levandule Čajová svíčka ve skle 30ml, sojový vosk, bavlněný knot, sušené kvítí a esenciální oleje.

90,00 Kč

Vonná svíčka - Klid - malá

Celý dlouhý den máš za sebou. Stále se ti nedaří vypnout hlavu. Přestat myslet na to co bylo, co musíš. Vůně téhle sojové svíčky ti pomůže zpomalit, zklidnit a relaxovat. Pohladí tě po duši. Vůně na nás působí nevědomky každou minutu našeho života. Všechny vzpomínky mají svou vůni, všechny pocity také.  Svíčka je vyrobená ze sojového vosku, bavlněného knotu. Do svíčky přidávám esenciální oleje tak, aby svíčky nesly jemnou vůni.  Svíčka voní levandulí a tajnou přísadou. Zdobí ji sušená levandule. Zavírací plechovka 30ml, sojový vosk, bavlněný knot, sušené kvítí a esenciální oleje.

90,00 Kč

Vonná svíčka - Klid - střední

Celý dlouhý den máš za sebou. Stále se ti nedaří vypnout hlavu. Přestat myslet na to co bylo, co musíš. Vůně téhle sojové svíčky ti pomůže zpomalit, zklidnit a relaxovat. Pohladí tě po duši. Vůně na nás působí nevědomky každou minutu našeho života. Všechny vzpomínky mají svou vůni, všechny pocity také.  Svíčka je vyrobená ze sojového vosku, bavlněného knotu. Do svíčky přidávám esenciální oleje tak, aby svíčky nesly jemnou vůni.  Svíčka voní levandulí a tajnou přísadou. Zdobí ji sušené květy levandule. Skleněná kouřová lahvička s víčkem 60ml, sojový vosk, bavlněný knot, sušené kvítí a esenciální oleje.

210,00 Kč

Vonná svíčka - Klid - velká

Celý dlouhý den máš za sebou. Stále se ti nedaří vypnout hlavu. Přestat myslet na to co bylo, co musíš. Vůně téhle sojové svíčky ti pomůže zpomalit, zklidnit a relaxovat. Pohladí tě po duši. Vůně na nás působí nevědomky každou minutu našeho života. Všechny vzpomínky mají svou vůni, všechny pocity také.  Svíčka je vyrobená ze sojového vosku, bavlněného knotu. Do svíčky přidávám esenciální oleje tak, aby svíčky nesly jemnou vůni.  Svíčka voní levandulí a tajnou přísadou. Zdobí ji sušené květy levandule. Skleněná zavírací lahvička 80ml, sojový vosk, bavlněný knot, sušené kvítí a esenciální oleje.

230,00 Kč

Vonná svíčka - Radost - střední

Zapal si svíčku, nech zářit oheň a ucítíš povzbudivou vůni plnou energie a radosti. Vůně na nás působí nevědomky každou minutu našeho života. Všechny vzpomínky mají svou vůni, všechny pocity také.  Svíčka je vyrobená ze sojového vosku, bavlněného knotu. Do svíčky přidávám esenciální oleje tak, aby svíčky nesly jemnou vůni.  Svíčka voní červeným pomerančem, mátou a několika tajnými přísadami. Zdobí ji sušené okvětní lístky měsíčku a jetele. Skleněná kouřová lahvička s víčkem 60ml, sojový vosk, bavlněný knot, sušené kvítí a esenciální oleje.

210,00 Kč

Vonná svíčka - Radost - velká

Zapal si svíčku, nech zářit oheň a ucítíš povzbudivou vůni plnou energie a radosti. Vůně na nás působí nevědomky každou minutu našeho života. Všechny vzpomínky mají svou vůni, všechny pocity také.  Svíčka je vyrobená ze sojového vosku, bavlněného knotu. Do svíčky přidávám esenciální oleje tak, aby svíčky nesly jemnou vůni.  Svíčka voní červeným pomerančem, mátou a několika tajnými přísadami. Zdobí ji sušené okvětní lístky měsíčku a jetele. Skleněná zavírací lahvička 80ml, sojový vosk, bavlněný knot, sušené kvítí a esenciální oleje.

230,00 Kč

Vonná svíčka - Něha - čajová

Zapal si svíčku, nech zářit oheň a ucítíš jemnou něžnou vůni. Vůně na nás působí nevědomky každou minutu našeho života. Všechny vzpomínky mají svou vůni, všechny pocity také.  Svíčka je vyrobená ze sojového vosku, bavlněného knotu. Do svíčky přidávám esenciální oleje tak, aby svíčky nesly jemnou vůni.  Svíčka voní růží a jasmínem a tajnou přísadou. Zdobí ji sušené okvětní lístky. Čajová svíčka ve skle 30ml, sojový vosk, bavlněný knot, okvětní lístky růže a esenciální oleje.

90,00 Kč

Vonná svíčka - Něha - malá

Zapal si svíčku, nech zářit oheň a ucítíš jemnou něžnou vůni. Vůně na nás působí nevědomky každou minutu našeho života. Všechny vzpomínky mají svou vůni, všechny pocity také.  Svíčka je vyrobená ze sojového vosku, bavlněného knotu. Do svíčky přidávám esenciální oleje tak, aby svíčky nesly jemnou vůni.  Svíčka voní růží a jasmínem a tajnou přísadou. Zdobí ji sušené okvětní lístky. Zavírací plechovka 30ml, sojový vosk, bavlněný knot, okvětní lístky růže a esenciální oleje.

90,00 Kč

  Jaký materiál se používá

  Různorodost použitých materiálů závisí jen na naší fantazii. Často se v málách objevují oříšky z rudrakshi, santalové dřevo, bodhi korálky, zvířecí kosti, perly nebo minerální kameny či skleněné korálky, zlato, stříbro i měď.

  Jak meditovat s málou

  Praktikovat bychom měli na našem klidném místě. Důležité je udělat si to pěkné. Meditujte ve svém koutek, oáze klidu. Tam, kde se cítíte v bezpečí a nejste tam ničím rušení. Pohodlně se usaďte. Zavřete oči, zklidněte dech. Až ucítíte, že jste připraveni, můžete se pustit na svou cestu za meditací. 

  Vezměte si málu do ruky. Uchopte první korálek mezi palec a prostředníček. Po prvním odříkání posuňte palecem korálek směrem dolu a uchopte druhý. Tímto způsobem pokračujte až dojedete ke guru korálku. Pokud chcete pokračovat dál, změňte směr a jeďte zpátky.


  Jaké mály vyrábím

  V mém obchůdku s poklady TANATU najdete mály, které vyrábím s pečlivostí, důvěrou a láskou. Nechávám se vést kameny, jsou to ohromný dar přírody. Vždycky si mě nějaký zavolá, tak aby byl v harmonii s ostatními.

  V tuhle chvíli najdete mály navlečené. Časem přibudou mály ouzlíkované. Také chystám něžnou verzi z menších korálků.

  Pokud máte zájem o nějakou svou specifickou, napište mi a ráda vám vytvořím vaší osobní málu.


  Tohle byl velmi obsáhlý článek o Japamálách. Snad se mi povedlo odpovědět na pár vašich otázek. Mály si mě získaly, klidem, který mi dávají. Energií, kterou ve mně rozproudí. Přináší mi spoustu niterných myšlenek. Snad také najdete jejich kouzlo. 

  Příště se rozepíšu o mantrách, chcete?