JAPAMALY

27.09.2020

Co jsou zač a odkud jsou?

Japamala (džapamála) nebo mála je šňůrka s navlečenými korálky, která se používá při meditacích či modlitbách. Záleží na tom, co je pro nás to pravé. Zjednodušeně se dá říct, že mála je vlastně náhrdelník.

Její původ není přesně známý. První zmínky jsou z doby příchodu Budhismu.

Poprvé byla rozpoznána na obrázku Bodhisattva (člověka na cestě k probuzení, poznání, nirváně) Hodně se používá při duchovní praxi v Hinduismu, Jainismu, Sikhismu a Budhismu. Další obdobou je i nám více známý růženec. Většinou jsou Japamaly zobrazeny v ruce při praxi, než zavěšené na krku. Díky své jednoduché kráse jsou dnes velmi oblíbené jako krásný módní doplněk s velkým duchovním přesahem.

K čemu jsou korálky

Jejich hlavní část tvoří 108 korálků. Každý jednotlivý korálek je pro nás takovým malým počítadlem. Jeden korálek je jedno odříkání naší mantry/modlitby. Tím se naše myšlenky soustředí na to podstatné a neutečou k počítání. 

Dochází ke zklidnění naší mysli, zmírňuje se úzkost, prohlubuje se dech a ztrácíme se v přítomnosti. Mantry jsou většinou opakovány po stovkách nebo dokonce i po tisících. Musím se přiznat, že k takovému mistrovství jsem ještě nedospěla.

Kolik korálků mají

Počet korálků v málách se už po staletí nemění. Vychází ze 108 stavů mysli. Nepostradatelnou součástí každé mály je takzvaný guru korálek (korálek učitele). Ten představuje moudrost, klid a prázdnotu. Většinou je jiného rozměru, materiálu nebo barvy. 

Pokud je vícero opakování manter, přes tento hlavní korálek se nepřejíždí. Jen se u něj změní směr a pokračuje se dále. Občas se používají 3 extra korálky, které málu rozdělí na 27, 54 a 81 korálků. Tím mála dostane celkem 112 korálků (108 normálních, 1 guru a 3 odělovací).

Japa Mála *Můj anděli*

Vím, že tu jsi, cítím tě... Japa Mála je nádherný pomocník k meditaci. Pomůže ti ztišit tvou mysl a soustředit se jen na to co potřebuješ. Zklidnit dech, odříkat a procítit věty, prostě jen být a nechat se nést přítomností... 4 korálky z bílého korálu. Tyto čtyři korálky v mých Málách znázorňují cykličnost, nejen tu naši ženskou, ale i tu která se odehrává kolem nás. Angelit - je symbolem míru a bratrství - umožňuje kontakt s říší andělů, cestování mimo tělo - je vhodný pro léčitele - zvyšuje vnímavost a naladění - pomáhá při telepatickém spojení, stimuluje jasnovidnost, navazuje kontakt s vesmírnou energií - umožňuje pravdomluvnost, chrání Vás před krutostí, zvyšuje soucit a smíření se s věcmi, které nelze změnit. Rudraksha - bojuje proti projevům stresu, proti vysokému tlaku a depresi - zvyšuje výkonnost a dodává energii už pár hodin po kontaktu s pokožkou - má zázračnou spirituální sílu a působí jako ochrana proti negativismu - posiluje vnitřní klid a mír. Bílý Korál - je kamenem intuice, představivosti a logických úvah - pomáhá navodit vnitřní klid, eliminovat negativní myšlenky a stres a poznat sebe sama. Délka (na půl i se střapcem) cca 51cm

1 187,00 Kč

Japa Mála *Jsem to já*

Dovol si vzpomenout si na své pravé já. Buď sama sebou, protože jsi krásná. Japa Mála je nádherný pomocník k meditaci. Pomůže ti ztišit tvou mysl a soustředit se jen na to co potřebuješ. Zklidnit dech, odříkat a procítit věty, prostě jen být a nechat se nést přítomností... 4 korálky z bílého korálu. Tyto čtyři korálky v mých Málách znázorňují cykličnost, nejen tu naši ženskou, ale i tu která se odehrává kolem nás. Růženín - je známý jako kámen lásky - prohlubuje přátelství - rozvíjí duševní tvořivost a oživuje fantazii - pomáhá při neurózách a stavech úzkosti - nesmělým pomáhá projevit skrývané city - dává sílu odpouštět Rudraksha - bojuje proti projevům stresu, proti vysokému tlaku a depresi - zvyšuje výkonnost a dodává energii už pár hodin po kontaktu s pokožkou - má zázračnou spirituální sílu a působí jako ochrana proti negativismu - posiluje vnitřní klid a mír. Bílý Korál - je kamenem intuice, představivosti a logických úvah - pomáhá navodit vnitřní klid, eliminovat negativní myšlenky a stres a poznat sebe sama. Délka (na půl i se střapcem) cca 51cm

1 187,00 Kč

Japa Mála *Můžeš tvořit*

Tvá mysl je klidná, jsi v bezpečí a můžeš tvořit svůj svět. Japa Mála je nádherný pomocník k meditaci. Pomůže ti ztišit tvou mysl a soustředit se jen na to co potřebuješ. Zklidnit dech, odříkat a procítit věty, prostě jen být a nechat se nést přítomností... 4 korálky z bílého korálu. Tyto čtyři korálky v mých Málách znázorňují cykličnost, nejen tu naši ženskou, ale i tu která se odehrává kolem nás. Citrín - má nádhernou hřejivou barvu slunečních paprsků - dodává nám vnitřní klid, pocit bezpečí, svěžesti a úplného zdraví - překonává strach a nespokojenost -pomůže rozvíjet naši kreativitu a projasňuje mysl Rudraksha - bojuje proti projevům stresu, proti vysokému tlaku a depresi - zvyšuje výkonnost a dodává energii už pár hodin po kontaktu s pokožkou - má zázračnou spirituální sílu a působí jako ochrana proti negativismu - posiluje vnitřní klid a mír. Bílý Korál - je kamenem intuice, představivosti a logických úvah - pomáhá navodit vnitřní klid, eliminovat negativní myšlenky a stres a poznat sebe sama. Délka (na půl i se střapcem) cca 51cm

1 187,00 Kč

Japa Mála *Najdi klid*

Najdi klid, máš ho v sobě. Japa Mála je nádherný pomocník k meditaci. Pomůže ti ztišit tvou mysl a soustředit se jen na to co potřebuješ. Zklidnit dech, odříkat a procítit věty, prostě jen být a nechat se nést přítomností... 4 korálky z bílého korálu. Tyto čtyři korálky v mých Málách znázorňují cykličnost, nejen tu naši ženskou, ale i tu která se odehrává kolem nás. Jadeit - nejvíce ceněný kámen Dálného východu - symbol míru, klidu, vnitřního míru a rovnováhy - zbavuje nás předsudků a vyvolává v nás aktivitu a dynamiku - ženám pomáhá odstraňovat citové blokády Rudraksha - bojuje proti projevům stresu, proti vysokému tlaku a depresi - zvyšuje výkonnost a dodává energii už pár hodin po kontaktu s pokožkou - má zázračnou spirituální sílu a působí jako ochrana proti negativismu - posiluje vnitřní klid a mír. Bílý Korál - je kamenem intuice, představivosti a logických úvah - pomáhá navodit vnitřní klid, eliminovat negativní myšlenky a stres a poznat sebe sama. Délka (na půl i se střapcem) cca 51cm

1 187,00 Kč

  Jaký materiál se používá

  Různorodost použitých materiálů závisí jen na naší fantazii. Často se v málách objevují oříšky z rudrakshi, santalové dřevo, bodhi korálky, zvířecí kosti, perly nebo minerální kameny či skleněné korálky, zlato, stříbro i měď.

  Jak meditovat s málou

  Praktikovat bychom měli na našem klidném místě. Důležité je udělat si to pěkné. Meditujte ve svém koutek, oáze klidu. Tam, kde se cítíte v bezpečí a nejste tam ničím rušení. Pohodlně se usaďte. Zavřete oči, zklidněte dech. Až ucítíte, že jste připraveni, můžete se pustit na svou cestu za meditací. 

  Vezměte si málu do ruky. Uchopte první korálek mezi palec a prostředníček. Po prvním odříkání posuňte palecem korálek směrem dolu a uchopte druhý. Tímto způsobem pokračujte až dojedete ke guru korálku. Pokud chcete pokračovat dál, změňte směr a jeďte zpátky.


  Jaké mály vyrábím

  V mém obchůdku s poklady TANATU najdete mály, které vyrábím s pečlivostí, důvěrou a láskou. Nechávám se vést kameny, jsou to ohromný dar přírody. Vždycky si mě nějaký zavolá, tak aby byl v harmonii s ostatními.

  V tuhle chvíli najdete mály navlečené. Časem přibudou mály ouzlíkované. Také chystám něžnou verzi z menších korálků.

  Pokud máte zájem o nějakou svou specifickou, napište mi a ráda vám vytvořím vaší osobní málu.


  Tohle byl velmi obsáhlý článek o Japamálách. Snad se mi povedlo odpovědět na pár vašich otázek. Mály si mě získaly, klidem, který mi dávají. Energií, kterou ve mně rozproudí. Přináší mi spoustu niterných myšlenek. Snad také najdete jejich kouzlo. 

  Příště se rozepíšu o mantrách, chcete?