Cesta za MAKRONKOU

29.04.2020

Jak vznikly makronky

K háčkování mě přivedla babička, která mě zasvětila do kouzla řetízkových ok, sloupků a lásky k háčku. Před pár měsíci jsem se k háčkování vrátila už bez babičky. Jsem ten typ člověka, který nerad čte návody, prostě potřebuji vidět postup naživo. V dnešní době, kdy se můžeme učit čemukoliv na internetu, jsem si tuto ruční práci připomněla a šlo se na věc.

Přiznám se, že první kabelku jsem snad desetkrát párala. Vůbec to nešlo podle mého očekávání. Pořád nebyla dokonalá a to mi vadilo. Ten tvar jsem potřebovala vypilovat. V začátcích jsem měla jednu velkou pomocnici, která ve chvílích párání budovala prolézačky nebo důmyslná zařízení. Také mi pomáhala s háčkováním.

Nevzdala jsem to. Každá chyba mě posunula dál. Pak se to stalo, háček mě vzal na milost a kabelky začaly být perfektní. Měla jsem ohromnou radost. První dvě jsem uháčkovala svým princeznám, které je dodnes nesundají z ramene. Je to pro ně velký poklad. Jednu jsem pořídila i sobě. Přeci je jasné, že máma a dcery potřebují být sladěné.

Propadla jsem vášni háčkovaní. Stačí trochu změnit proces a hned máte novinku. Upravila jsem tvar, všila zip a voila MAKRONKA je na světě. Vypadá jako francouzská cukrovinka makronka.

Na mých ručně háčkovaných kabelkách MAKRONKÁCH miluji jejich hravost a univerzálnost. Přes den s ní můžete pobíhat v džínách a keckách. Večer bude třešínkou na dortu vaší elegantní róby. Při příchodu na večírek nebo jen tak na drink s kamarády zaručeně obdržíte nejeden obdivuhodný pohled.