BLOG

JAPAMALY

27.09.2020

Japamala (džapamála) nebo mála je šňůrka s navlečenými korálky, která se používá při meditacích či modlitbách. Záleží na tom, co je pro nás to pravé. Zjednodušeně se dá říct, že mála je vlastně náhrdelník.

Zvěrokruhem, též zvířetníkem nebo zodiakem na nebeské sféře táhnoucí se symetricky podél ekliptiky. V tomto pásu se při pohledu ze Země pohybují všechny známé planety sluneční soustavy.

Achát
-
dodává citovou, tělesnou a rozumovou rovnováhu
- podporuje sebepoznání, soustředění
- dodává nám odvahu a upřímnost vůči nám samým
- pomáhá překonat negativní pocity, vnitřní zlobu
- navozuje pocit bezpečí a jistoty
- posiluje lásku a dává nám odvahu k hledání nové lásky
- pomáhá při citových zklamáních

Podle Indiánské legendy šla jedna nešťastná maminka za šamanem pro radu. Její dítě plakalo celé noci. Šaman jí poradil, aby vyrobila lapač snů. Má zachytit ve své pavučině všehny zlé sny, které pak denní světlo spálí. Ty dobré sny se pak vrátí zpět k duši po peříčku.

Přívěšek ruky - Hamsa (Fátimina ruka, ruka Marie)
- jedná se o velmi silný symbol ochrany.

Když jsem začala s výrobou kabelek, chtěla jsem použít materiál, který bude recyklovaný. Chtěla jsem z něčeho starého udělat něco pěkného nového. Dlouho jsem hledala ten pravý. Na trhu je spousta firem, které recyklují textil na špagáty. Většinou je špagát nestejně široký a to se pak odráží na kvalitě finálního výrobku.

Po prodlouženém vánočním relaxu se tu mořím s prvním letošním článkem. Nevím proč, ale nejde mi to. Možná je to tím, že mě tenhle rok čekají velké změny, které se už rychle blíží a jsem z nich celá nesvá.

Vždycky mám radost, když mi přijde balíček. Když k tomu ještě přijde poštou, tak ji mám mnohem větší, protože si na něj dýl počkám. Teď se mi k tomu stal takový malý nešvar. Každý balíček je těžší a těžší. Naposledy jsem ho vezla v kočárku a dcera musela jít po svých. Doma se pak nemůžu dočkat, až princezna zalehne k...

Jak si čistíte hlavu? Nemyslím tím značku vašeho oblíbeného šampónu, ale co děláte, když máte hlavu plnou myšlenek? Někdo běhá, čte, posiluje, vaří, maluje....