Takhle začíná přání každého malého dítěte. I v každém z nás se schovává malá princezna, nebo kluk s rozbitými koleny. Kdy naposled jste psali dopis Ježíškovi? Je to krásná tradice. Kor v dnešní době, kdy umíme psát všemi deseti, ale zapomínáme psát rukou. Přitom když si uděláme čas, vezme do ruky propisku, v lepším případě pero

Jiskra, plamínek, plamen, oheň. Síla, energie, živel, který můžeš doma mít prostřednictvím zapálené svíčky. Nechat se unášet v jeho teple a záři. Miluji podzimní večery prosvícené svíčky. I ten nejmenší plamínek zažene tu největší tmu. Svíčka je pro mne víc než jen její strohá definice z Wikipedie.

Štěstíčka

08.08.2021

⁣Zažij zase ten pocit štěstí a čisté radosti, jako když jsi byla malá cácorka. Když ses těšila, až přijede pouť a mohla sis za ušetřené penízky koupit tvé vysněné štěstíčko. Byla to tajuplná krabička s čápem. Schovávala pouťové poklady, ale o ty vlastně ani nešlo.

připravila jsem tu návod na výrobu jednoduchých drhaných náušnic. Věřím, že se ti povedou. Chce to jen trochu trpělivosti a pod rukama ti vznikne tvůj vlastní poklad, který tě bude šimrat na krku.

Dřív by mě ani nenapadlo přemýšlet, že bych mohla své tvoření podpořit spoluprácí s další ženou. Teď v tom ale vidím svou další cestu, která mi přinese spoustu radosti a obohatí mě o nádhernosti.⠀

JAPA MÁLY

27.09.2020

Japamala (džapamála) nebo mála je šňůrka s navlečenými korálky, která se používá při meditacích či modlitbách. Záleží na tom, co je pro nás to pravé. Zjednodušeně se dá říct, že mála je vlastně náhrdelník.

Zvěrokruhem, též zvířetníkem nebo zodiakem na nebeské sféře táhnoucí se symetricky podél ekliptiky. V tomto pásu se při pohledu ze Země pohybují všechny známé planety sluneční soustavy.

Achát
- dodává citovou, tělesnou a rozumovou rovnováhu
- podporuje sebepoznání, soustředění
- dodává nám odvahu a upřímnost vůči nám samým
- pomáhá překonat negativní pocity, vnitřní zlobu
- navozuje pocit bezpečí a jistoty
- posiluje lásku a dává nám odvahu k hledání nové lásky
- pomáhá při citových zklamáních

Podle Indiánské legendy šla jedna nešťastná maminka za šamanem pro radu. Její dítě plakalo celé noci. Šaman jí poradil, aby vyrobila lapač snů. Má zachytit ve své pavučině všehny zlé sny, které pak denní světlo spálí. Ty dobré sny se pak vrátí zpět k duši po peříčku.

Přívěšek ruky - Hamsa (Fátimina ruka, ruka Marie)
- jedná se o velmi silný symbol ochrany.

Když jsem začala s výrobou kabelek, chtěla jsem použít materiál, který bude recyklovaný. Chtěla jsem z něčeho starého udělat něco pěkného nového. Dlouho jsem hledala ten pravý. Na trhu je spousta firem, které recyklují textil na špagáty. Většinou je špagát nestejně široký a to se pak odráží na kvalitě finálního výrobku.